20 h w podróży

Jak wygląda i czuje się człowiek po 20-godzinnej podróży w Azji w czterdziestostopniowym upale? Dokładnie tak, jak się Państwu wydaje: jest brudny, koszmarnie zmęczony i potwornie śmierdzący.

Aby uzmysłowić sobie ten obraz i poczuć go, proszę pomnożyć ten stan rzeczy przez ok. 40 osób jadących rozgrzanym autobusem i dodać odór z jakże często używanej toalety pokładowej.Mniej więcej w ten sposób wyglądała nasza podróż z Ayutthaya do Parku Narodowego Khao Sok na południu Tajlandii.

5 komentarzy

 1. Aneta napisał(a):

  Pełna podziwu jestem, na prawdę, mnie 20 godz. podróż bez przerwy po Europie wykańcza, a co dopiero do Azji w takim upale. Pozdrowienia.

 2. Gosia napisał(a):

  Natka, ale jestem pewna ze do HZG jeszcze bylo daleko. Przecież dla Ciebie to piece of cake ;-F I know you !! :))) Jestem przekonana, iż mieliscie odpowiedni zapas „lekarstwa na wszystko” i nie zawahaliście się go użyć! 🙂

 3. Natalia napisał(a):

  Ale Ty już mnie dobrze znasz! No jasne, że na takie trasy zawsze mamy przy sobie „lekarstwo na wszystko”. Plus nierdzewne kielonki:)

 4. Natasza napisał(a):

  I tak właśnie się zaczyna запой :)) Z tym lekarstwem to trzeba uważać, bo nie dociągniecie do Rosji.. A z drugiej strony – treningi się przydadzą i to ba-aardzo 😉 Trzymam za was kciuki!

 5. Natalia napisał(a):

  Nataszka, do Rosji pojedziemy tylko z Tobą! A tam to dopiero pójdziemy w zapoj;)

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)