Opera w Lipsku

Lipsk stał się naszym ulubionym miastem na spędzenie udanego weekendu zaraz po Frankfurcie. Przy każdej wizycie odkrywamy coś nowego. Zwiedziliśmy już m.in. przepiękne centrum z licznymi atrakcjami, wystawę w okrągłej budowli Panometer, pomnik „Völkerschlachtdenkmal“ i zoo. Zoo w Lisku zasługuje na wyjątkową uwagę. Po jego moderniyacji kilka lat temu zbudowano tutaj zadaszony pawilon o nazwie Gondwanaland, gdzie można przepłynąć się łódką i podziwiać egzotyczną florę i faunę.

Podczas naszej ostatniej wizyty postanowiliśmy poznać operę w Lipsku, która cieszy się już ponad 300-letnią tradycją. Przepiękny budynek odbudowany po wojnie stoi na Placu Augusta. W trzecim konkursie na najlepszy projekt w 1952 roku zwyciężył architekt z Warszawy – Piotr Bigański. Niestety jego projekt okazał się zbyt skomplikowany i do budowy wzięto łatwiejszy. Ostatnia modernizacja odbyła się w roku 2007.

Sobotniego wieczoru wybieramy się na premierę „Wolnego Strzelca” – opery skomponowanej przez Carla von Webera. Ogromna sala i wielu aktorów na scenie robią na nas oszałamiające wrażenie.

Lipsk bardyo przypadł nam do gustu. Jeszcze tutaj wrócimy…

 

Więcej o Lipsku:

http://www.viet-mix.com.pl/lipsk/

http://www.viet-mix.com.pl/jimmy-kelly-na-ulicach-lipska/

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)