Alaska – Denali Highway

11-160701-alaska-denali-highway-tangle-lakesOpuszczamy park Denali i kierujemy się na wschód „autostradą” Denali Highway. Przejechanie 180 km zajmuje nam 7 godzin. Długi czas przejazdu to nie tylko efekt szutrowej drogi, lecz wielu przerw na zrobienie zdjęć. Widzimy Alaskę wyjętą niczym z filmu „Wszystko za życie” („Into the Wild”). Droga Denali otwarta jest tylko od połowy maja do pierwszego października. Upodobali ją sobie rowerzyści, motocykliści i turyści. Nie ma tutaj ani zasięgu telefonicznego, ani innych oznak cywilizacji.

Bardzo rzadko pojawia się na horyzoncie dom tubylców. Poza miastami zabudowania Alaski przypominają często ruinę. Dzika natura i surowy klimat są niszczycielskimi siłami. Nic nie przypomina tu snu o Ameryce. I chyba właśnie o to chodzi. Alaska jest nieokiełznana i oby taka pozostała.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)