Alaska – Denali

03-160628-alaska-denali-national-park-and-preservePo 4,5 godzinnym locie z Las Vegas lądujemy o północy w Anchorage na Alasce. Jest jasno jak w dzień. Taksówkarz wiezie nas do firmy wypożyczającej samochody kempingowe. Siedziba jest wprawdzie o tej porze zamknięta, ale wolno nam wejść na parking i wprowadzić się do auta oznaczonego naszym nazwiskiem. Kluczyki ukryte są na tylnej oponie. Wszelkie formalności załatwiamy następnego ranka. Teraz tylko pozostaje nam zrobić porządne zapasy w supermarkecie i wyruszyć w drogę!

Wkraczamy na teren Parku Narodowego Denali. Właśnie tak wyobrażałam sobie Alaskę! Wysokie góry, liczne jeziorka, droga wśród niesamowitej zieleni i wszechobecna cisza… To ogromne przeciwieństwo do rozkrzyczanego Las Vegas ostatnich dni.

Wyruszamy na dwunastogodzinną wycieczkę autobusem parkowym. Na teren Parku Denali nie można bowiem wjechać własnym samochodem. Cała trasa liczy 92 mile, a punktem docelowym jest Kantishna. Jedziemy malowniczą trasą nad przepaściami i obserwujemy zwierzęta. Niestety nie mamy wystarczająco dużo szczęścia, by zobaczyć szczyt góry Denali – najwyższej w Ameryce Północnej. Wierzchołek spowity jest chmurami…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)