Alaska – Obserwacja niedźwiedzi

025-160715-alaska-lake-clark-national-park-barencampWsiadamy do jednośmigłowej cessny i lecimy do Parku Narodowego Lake Clark w poszukiwaniu niedźwiedzi. Nie prowadzi tam bowiem żadna inna droga. Mimo, iż jesteśmy na Alasce już od kilku tygodni, nie widzieliśmy jeszcze ani jednego niedźwiedzia. A ponoć tak łatwo go spotkać… Samolot ląduje bezpośrednio na plaży, wyciągamy bagaże i kwaterujemy się w namiotach. Zostaniemy tutaj trzy dni.

Ubieramy wodery i podczas odpływu natychmiast udajemy się na poszukiwania niedźwiedzi brunatnych w porze łowienia łososi. W sumie widzimy ich kilkadziesiąt. Jedno spotkanie jest nawet bliższe, niż było nam to miłe…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)