Australia

Trudno połączyć życie zawodowe z podróżowaniem. Od powrotu z naszych półtorarocznych wojaży pracujemy na pełnych etatach, więc wiemy, jak to jest. Na szczęście pozostają do dyspozycji urlopy i weekendy, które pozwalają naładować akumulatory i w dalszym ciągu realizować swoją pasję.

W tym roku wybraliśmy się na rodzinny urlop do Australii. To jeden z naszym ulubionych krajów, do którego moglibyśmy powracać przy każdej możliwej okazji. Wojaże rozpoczęliśmy w Sydney. Po kilku dniach pobytu w tej metropolii polecieliśmy do Alice Springs – miasta położonego w centrum Outbacku. Czerwona ziemia i nieograniczona przestrzeń to dla mnie prawdziwa Australia. W Alice Springs wynajęliśmy campervana i ruszyliśmy przed siebie… Po drodze odwiedziliśmy świętą górę Aborygenów Uluru, formacje skalne Kata-Tjuta, Kings Canyon, zobaczyliśmy, jak wydobywa się opale w miasteczku Coober Peddy, zjedliśmy pasztet z emu w Adelajdzie i karmiliśmy kakadu w Parku Narodowym Grampians. Na południu podążaliśmy wzdłuż wybrzeża trasą Great Ocean Road i po przejechaniu 3,650 km dotarliśmy do Melbourne.

Naszą historię najlepiej opowie film:

.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)