Ayutthaya

Ayutthaya – będąca stolicą państwa w latach 1350-1767 nie jest już tak dobrze zachowana jak Sukkhothai. Zabytki są rozdrobnione, często mieszczą sie na zamkniętym podwórku jakiegoś domostwa lub na innej prywatnej posesji. Mocno utrudnia to zwiedzanie.

Ciekawą opcją jest poznawanie miasta z perspektywy łódki płynącej po rzece Chao Phraya Od 1991 teren pierwotnej stolicy należy do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kilka lat temu UNESCO zagroziło jednak, że odbierze miastu ten status, jeśli zabytki nie będą bardziej zadbane. Mimo, iż Ayutthaya jest mniej interesująca od Sukhothai, ściąga większe rzesze turystów ze względu na bliskość do Bangkoku.

2 komentarze

  1. Gosia napisał(a):

    Ależ ja Wam zazdroszczę!!! Piękne widoki, monumentalne posągi i natura… Pięknie!
    zdjęcie nr 23 super. I think that this foto has been taken by Fabian? 🙂 Good job!

  2. Natalia napisał(a):

    Tak, zgadłaś! To robota Fabiana:) Macie wspólny temat o fotografii.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)