Bad Karlshafen

010 - Bad KarlshafenBad Karlshafen to malutkie barokowe miasteczko szczycące się bogatą historią. Założył je w 1699 roku Landgraf Hesji Karol specjalnie dla wysiedlonych z Francji Hugenotów. Kiedy król Francji odwołał w XVII w. edykt nantejski gwarantujący równouprawnienie protestantów i katolików, wielu Hugenotów odmówiło przejścia na katolicyzm i znalazło schronienie właśnie w Karlshafen, gdzie miało zagwarantowaną wolność religijną i zachowanie języka. Dzieje Hugenotów poznać dziś można w ciekawym muzeum w centrum.

Kurort Bad Karlshafen położony na styku trzech krajów związkowych: Hesji, Dolnej Saksonii i Nadrenii Połnocnej Westfalii to perełka turystyczna regionu. Wokół ogromnej tężni spacerują liczni kuracjusze, w basenach termalnych pluskają się całe rodziny, a w okolicznych lasach Reinhardswald i Solling wędrują piechurzy. Przez miasto przepływają dwie rzeki: Wezera i Diemel, wzdłuż których ciągną się wielokilometrowe śnieżki rowerowe. Obecność rzek i licznych atrakcji sprawia, że w Bad Karlshafen spotykają się rowerzyści, kajakarze i inni goście statków wycieczkowych, a brzegi oblegane są przez plażowiczów z pobliskich pól kempingowych. Nie wiedzieć czemu jest to też ulubione miejsce motocyklistów. Wspaniała panorama widoczna jest z odremontowanej wieży Hugenotów…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)