Boliwijska Amazonia

Zakochaliśmy się w Amazonii. Przygody znad Amazonki w Kolumbii śnią nam się po nocach. Chcemy to przeżyć jeszcze raz. Pakujemy manatki i lecimy samolotem wojskowym do Rurrenabaque – małego miasteczka w środku dżungli stanowiącego bazę wypadową. W mieście ruszamy do biura podróży, w którym zarezerwowaliśmy 3-dniową wycieczkę „Pampa Tour”.

Pampa to w języku keczua sawanna boliwijska – ogromny trawiasty teren zalewowy, po którym można się poruszać jedynie w porze suchej. A co nas tam czeka? Niezliczona ilość kajmanów, dorodne kapibary (olbrzymie lądowo-wodne „świnki morskie”), w koronach wysokich drzew przeraźliwie wyjące małpy wyjce, w niskich krzewach małe żółte małpki saimiri, tropikalne brązowawe ptaki hoacyny, czaple oraz „opalające się” na korzeniach liczne żółwie.

Filmy:

Kapibara

Kajman

Jazda na oślep

Lądowanie samolotu, a my na pasie

Jeden komentarz

  1. Kasia&Kuba napisał(a):

    To jednak nasz przygody w Azji to przy tym pikuś 😉 Podziwiamy i „zazdraszczamy” 🙂

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)