El Chalten

Styczeń 26, 2014

Do El Chalten ściągają goście z całego świata, ponieważ w tym regionie znajdują się dwa z najbardziej znanych szlaków w argentyńskiej Patagonii: jeden do laguny z widokiem na szczyt Cerro Torre i drugi do jezior u podnóża szczytu Fitz Roy (3.405 m npm). Dochodzimy do laguny. Przed nami roztacza się spore jeziorko, nad którym króluje w oddali Cerro Torre.

Czytaj dalej » 5 komentarzy

Lodowiec Perito Moreno

Styczeń 22, 2014

Wyspecjalizowany przewodnik zakłada nam na buty raki. Szykujemy się do trekkingu po lodowcu. Jestem podekscytowana. Troszeczkę się boję. Czy to aby na pewno bezpieczne? Nie wpadniemy w jakąś szczelinę? Nie załamie się pod nami lód? Kiedy spacerowaliśmy wcześniej po balkonach widokowych przy krawędzi, co jakiś czas odrywały się wielkie kawały lodu i z impetem i hukiem uderzały o taflę jeziora.

Czytaj dalej » 2 komentarze

Ushuaia

Styczeń 18, 2014

Atrakcją Ushuaia jest rejs stateczkiem po Kanale Beagle łączącym Oceany Atlantycki i Spokojny i obserwacja zwierzaków na malutkich skalistych wysepkach. Widzimy kormorany, inne ptaszyska i przesłodkie foki pozujące do aparatów fotograficznych.

W pobliżu miasteczka znajduje się również Park Narodowy Tierra del Fuego zapraszający do całodziennych wędrówek…

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Buenos Aires

Styczeń 2, 2014

Wygodnym katamaranem dopływamy do Buenos Aires. Chcemy zaoszczędzić na taksówce, więc z portu do hotelu idziemy na pieszo. „Spacer” z plecakami zajmuje nam grubo ponad godzinę. Po zakwaterowaniu jesteśmy gotowi na zwiedzanie wielkiej i nowoczesnej metropolii. Stolica Argentyny jest bardzo ładna i urokliwa. Znajduje się tutaj wiele pięknych architektonicznie kamienic, kościołów, skwerków i niedzielnych bazarów z rękodziełem, a w wąskich uliczkach niezliczona ilość kafejek i ogródków piwnych. Przy głównej ulicy natomiast przebiega aż 20 pasów ruchu, po dziesięć w każdym kierunku!

Czytaj dalej » 4 komentarze

Wesołych Świąt!

Grudzień 25, 2013

Życzę wszystkim Czytelnikom radosnych Świąt, a w Nowym Roku dużo podróży!

To już nasze drugie Boże Narodzenie w trasie:) Poprzednie spędzaliśmy w Indonezji. W tym roku jesteśmy na południu Argentyny w Ziemi Ognistej w miasteczku o nazwie Ushuaia. Zgodnie ze sloganem reklamowym miasta jest to Fin del mundo, czyli koniec świata. Na południe od Ushuaia jest już tylko Antarktyda. Od domu dzieli nas 14.500 km.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej » 2 komentarze

Wodospady Iguazu

Grudzień 14, 2013

Wodospady Iguazu znajdują się na brazylijsko-argentyńskiej granicy niedaleko Paragwaju. Paragwajskie miasto Ciudad del Este stanowi dla nas świetną bazę wypadową na całodzienne wycieczki: raz do Brazylii i raz do Argentyny. Ten jeden z siedmiu cudów świata wygląda bowiem z obu stron zupełnie inaczej…

Czytaj dalej » 5 komentarzy