Quito – stolica Ekwadoru

Październik 3, 2013

Spodobało nam się mieszkanie u rodzin. Na stronie internetowej www.homestayfinder.com znaleźliśmy kolejną, która przyjęła nas pod swój dach w Quito.

Stolica Ekwadoru położona jest na wysokości 2850 m npm i otoczona licznymi wulkanami. Najwyższy z nich – pokryty śniegiem Cotopaxi – króluje w okolicach miasta. Quito to bardzo piękne i rozwinięte miasto. Głównymi arteriami kursują pośpieszne autobusy i niezliczona ilość tanich żółtych taksówek, które – w przeciwieństwie do Kolumbii – uchodzą za najbezpieczniejszy środek transportu. Można je bez problemu „łapać” na ulicy bez wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. I co ważne: taksówkarze nie zdzierają z gringo podwójnej stawki.

Czytaj dalej » 4 komentarze

Otavalo – Ekwador

Wrzesień 29, 2013

Otavalo położone malowniczo w górach słynie w pierwszej kolejności z ogromnego targu Indian, którzy do dziś porozumiewają się ze sobą w języku keczua. Można się tutaj zaopatrzyć w przepiękne pamiątki i wyroby rękodzielnicze rdzennych mieszkańców. Targowisko jest tak kolorowe, że aż oczy bolą. Koce, narzuty, swetry i poncza wełniane to główne artykuły. Wszystko międziutkie z wełny lamy lub alpaki i ręcznie wykonane. Wreszcie nie mamy też trudności z przeliczaniem pieniędzy. W Ekwadorze oficjalną walutą jest dolar amerykański. W głowie mi się już mieszało od tysięcy i milionów pesos kolumbijskich.

Czytaj dalej » 2 komentarze