Lembongan

Grudzień 27, 2012

Lembongan nas zauroczył. To mało rozwinięta wyspa i jeszcze stosunkowo nieznana wśród turystów. Całe rzesze „świątecznych podróżnych” przylatują na Bali. Na Lembongan docierają nieliczni, mimo iż to tylko 30 minut drogi łodzią motorową. W przyszłości z pewnością się to zmieni. Tubylcy są znakomicie przygotowani na przyjęcie większej liczby gości. Nawet było nam trochę żal lokalnych właścicieli pustych bungalowów i restauracji, którzy z zazdrością patrzyli na rozświetloną i bardzo turystyczną sąsiednią wyspę Bali. Z nadzieją wypatrywali na morzu kolejnych łodzi z turystami zmierzających w ich kierunku.

Czytaj dalej » 8 komentarzy

Wesołych Świąt!

Grudzień 23, 2012

Zbliżają się nasze pierwsze święta Bożego Narodzenia poza domem. Spędzamy je w Indonezji na malutkiej wysepce Lembongan.

Czytaj dalej » 2 komentarze

Pojazdy w Azji

Grudzień 23, 2012

Tak jak różnorodna jest cała Azja, tak samo są różnorodne jej środki komunikacji miejskiej. Oprócz autobusów i taksówek, które są podobne do naszych, istnieje jeszcze mnóstwo innych pojazdów dwu- lub trzykołowych, pick-up’ów, riksz z rowerem z przodu, z tyłu, czy z boku, tuk-tuków z silnikiem benzynowym i mini-busów. Wiele wariacji wedle gustu i upodobania, co najlepiej zilustrują fotografie.

Czytaj dalej » 1 komentarz

Makassar

Grudzień 23, 2012

Pierwszy raz w życiu przekroczyłam równik. Wylądowaliśmy na południowej półkuli w Makassar, zwanym również Ujung Pandang na wyspie Sulawesi (inaczej Celebes). To dawna kolonia holenderska. Jak okiem sięgnąć, nie ma tutaj ani jednej „białej” twarzy. Tubylcy patrzą na nas z wielkim zainteresowaniem.

Czytaj dalej » Brak komentarzy