„Dzika rzeka”

Luty 21, 2014

Prawa burta do przodu, lewa burta do tyłu, razem naprzód, padnij! – takie komendy daje nam nasz „wodny” przewodnik. Rafting to jedna z bardziej popularnych atrakcji Kostaryki. W kraju tym znajduje się wiele rzek o różnym stopniu trudności.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wulkan Poas & Co.

Luty 19, 2014

Najpierw degustujemy kawę na plantacji, by postawieni na nogi udać się w dalszą drogę do czynnego wulkanu Poas w okolicach San Jose. Po krótkim spacerze asfaltową drogą niespodziewanie naszym oczom ukazuje się „oko” wulkanu, które jeszcze gdzieniegdzie dymi.

Czytaj dalej » 1 komentarz

Lasy mgliste

Luty 17, 2014

Ciągle pada. Czasem mniej, czasem bardziej. Jesteśmy w lesie deszczowym. Otacza nas mroczna, tajemnicza aura. Odwiedzamy dwa rezerwaty przyrody w Kostaryce: najbardziej popularny Monteverde i jego mniej znanego „brata”: rezerwat Santa Elena. Jest niesamowicie!

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Park Narodowy Tortuguero

Luty 15, 2014

O 05:00 rano pobudka, szybka kawa i w porannej mżawce zajęcie miejsc w łódce. Dwie godziny obserwacji dzikich zwierząt, potem śniadanie, a zaraz po nim wymarsz w gumowcach do dżungli, by zobaczyć to, czego nie udało nam się dojrzeć z poziomu wody.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

W drodze do Kostaryki

Luty 13, 2014

Opuszczamy wyspy. Chcemy przedostać się do Kostaryki mniej uczęszczanym przejściem w Guabito na północnym zachodzie Panamy. Płyniemy więc najpierw łodzią motorową, potem jedziemy terenówką, by w końcu zająć miejsca w autobusie jadącym do San Jose – stolicy Kostaryki.

Czytaj dalej » Brak komentarzy