Panama City

Luty 23, 2014

Stolicę Panamy – Panama City – podzieliłabym z grubsza na trzy części: nowoczesną z wieżowcami, historyczną starówkę i potężną całą resztę. Starówka byłaby prawdziwą perełką, gdyby zainwestować tu jeszcze więcej pieniędzy w renowację przepięknych budynków kolonialnych. Dzielnica drapaczy chmur mogłaby się znajdować w każdej innej zachodniej metropolii. „Cała reszta” natomiast jest głośna, „klimatyczna”, taka „środkowoamerykańska”…

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Bocas del Toro

Luty 11, 2014

Po cudnym pobycie na wyspach San Blas ponownie ciągnie nas na Karaiby. Tym razem na wyspę Colon archipelagu Bocas del Toro. Tutaj jest zupełnie inaczej niż na malutkich wysepkach o białym piasku. Na Colon znajduje się całkiem spore turystyczne miasteczko i piękne plaże, na których … lepiej się nie kąpać.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Szlak przez panamską dżunglę

Luty 9, 2014

Coś nas znów podkusiło, by zaoszczędzić na taksówce. Idziemy i idziemy. Z miasteczka Cerro Punta u zbocza wulkanu Baru do miasta Boquete. Droga wydaje się nie mieć końca. W upale wchodzimy serpentyną stromo w górę po rozgrzanym asfalcie. Właściwa trasa jeszcze się nawet nie rozpoczęła, a moi rodzice przechodzą już właśnie w stan przedzawałowy. Osiągamy 2500 m npm, czyli jesteśmy wyżej niż szczyt Rysów. Wreszcie widzimy w oddali początek wąziutkiej ścieżki przez dziką dżunglę: szlak zwany Los Quetzales…

Czytaj dalej » 4 komentarze

Miasto w kraterze wulkanu

Luty 7, 2014

Miasteczko El Valle de Anton (w skrócie El Valle) to malutka osada położona wewnątrz wygasłego wulkanu w Panamie. Jeśli wierzyć przewodnikom to jedyne miasto na świecie leżące w kraterze. Dopiero po wejściu na pobliskie Kordyliery widać nieckę, w której wśród pięknej zieleni wyłaniają się małe domki.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wyspy San Blas

Luty 5, 2014

Archipelag wysp San Blas położony na Morzu Karaibskim jest praktycznie niezależny od rządu panamskiego i należy do Indian Kuna. Zawitaliśmy na ich wyspę Tubasenika. Biały piasek na plaży i widoczki do złudzenia przypominają rajskie wyspy Fidżi.

Czytaj dalej » 2 komentarze

Spotkanie w Panamie

Luty 3, 2014

Od wyjazdu z Tajlandii nie widzieliśmy się 14 miesięcy. Długo. Bardzo długo. Na reszcie nadszedł dzień spotkania. Moi rodzice przyjechali do nas w odwiedziny. Po powitaniach, „ochach” i „achach” przychodzi czas na pierwszy punkt programu w Panamie, a mianowicie zwiedzanie słynnego Kanału Panamskiego.

Czytaj dalej » 5 komentarzy