Encarnation

Grudzień 18, 2013

W Encarnation życie toczy się wolno i leniwie. Jest tutaj duża czyściutka plaża miejska u brzegu rzeki Parana, wspaniała oświetlona promenada i centrum z licznymi sklepikami i zadbanym głównym placem. Widać, że władze dużo inwestują. Wzdłuż linii brzegowej przebiega droga szybkiego ruchu z trzema pasami w jedną stronę i szeroki chodnik dla pieszych z ławeczkami odgrodzony od drogi trawnikiem z nowoposadzonymi roślinkami.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wodospady Iguazu

Grudzień 14, 2013

Wodospady Iguazu znajdują się na brazylijsko-argentyńskiej granicy niedaleko Paragwaju. Paragwajskie miasto Ciudad del Este stanowi dla nas świetną bazę wypadową na całodzienne wycieczki: raz do Brazylii i raz do Argentyny. Ten jeden z siedmiu cudów świata wygląda bowiem z obu stron zupełnie inaczej…

Czytaj dalej » 5 komentarzy

Ciudad del Este

Grudzień 10, 2013

Ciudad del Este to przemytnicze miasto w Paragwaju położone u styku trzech granic: paragwajskiej, brazylijskiej i argentyńskiej. Przed laty był to największy punkt handlowy w całej Ameryce Południowej. Oprócz małych bazarowych sklepików znajdują się tutaj potężne centra handlowe z elektroniką itp. itd. Ze względu na „szemrane interesy” miasto nie cieszy się dobrą opinią, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Asuncion – stolica Paragwaju

Grudzień 6, 2013

Paragwaj jest inny. Asuncion jest inne. Niektórych różnic nie da się ubrać w słowa. Są one odczuwalne jedynie przez skórę. Już czuję, że spędzimy tutaj kolejne piękne tygodnie. Patrząc na mapę kraj ten sprawia wrażenie małego. W rzeczywistości jest jednak większy od Polski!

Czytaj dalej » 2 komentarze