O nas – Natalia & Fabian

Sierpień 3, 2018

Bez domu * Bez pracy * Bez problemów

Podróżowanie esencją życia

(Małżeństwo w podróży: Natalia Brożko i Fabian)

„Bez domu * Bez pracy * Bez problemów” – to nasze motto z lat 2012-2014, kiedy to razem z Fabianem zrezygnowaliśmy z pracy, oddaliśmy właścicielowi wynajmowane mieszkanie, a całe wyposażenie – łącznie z meblami – sprzedaliśmy przez Internet. Spakowaliśmy plecaki i za oszczędności wyjechaliśmy w wielką podróż. W podróż dookoła świata, która trwała szesnaście miesięcy… Był to niewiarygodnie kształcący i przepiękny okres naszego życia! Ani przez sekundę nie żałowaliśmy tej decyzji. Za żadne pieniądze nie kupi się bowiem wrażeń, emocji i wspólnie spędzonego czasu. I nikt nigdy nie odbierze nam naszych wspomnieńJ.

A co było przedtem?

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Książki do nabycia

Sierpień 3, 2018

Wszystkie książki są do nabycia w księgarniach, sprzedaży wysyłkowej lub bezpośrednio u mnie z autografem. Proszę o kontakt.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, część 2, Burda NG Polska / National Geographic, 2015. Cena 30 PLN + 5 PLN wysyłka.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, część 1, Burda NG Polska / National Geographic, 2015.  Cena 30 PLN + 5 PLN wysyłka.

„Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza, 2012. Cena 20 PLN + 5 PLN wysyłka.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wywiad KIWI

Wrzesień 9, 2017

Czy trudno jest być dziś autorem książki i czy warto?

Uważam, że bardzo trudno jest być autorem książki. Pisanie samo w sobie nie jest łatwym zadaniem, a poza tym od napisania książki do jej wydania jest bardzo długa droga… Pisarstwo to moje hobby, nie zawód, którym zajmowałabym się na co dzień. Może dlatego napisanie tekstu zajmuje mi zawsze dużo czasu. To pewnie kwestia wprawy… Kiedy tekst jest już gotowy, przychodzi moment na poszukiwanie wydawnictwa, które zechciałoby go wydać. W zależności od firmy, należy spełnić różne wymagania. Całe szczęście, że większość wydawnictw przyjmuje obecnie teksty w formie elektronicznej i można zaoszczędzić sobie tym sposobem drukowania setek stron. Tych szczęśliwców, którzy znajdą chętne do współpracy wydawnictwo, czeka jeszcze mnóstwo pracy związanej z korektą tekstu. Mimo wszystkich trudności, warto być autorem książki! Dlaczego? Przede wszystkim dla własnej satysfakcji. Do dziś pamiętam moment, kiedy przyszedł pocztą karton z moją pierwszą książką i mogłam ją wreszcie wziąć do ręki po wielu miesiącach przygotowań…

Czytaj dalej tutaj: www.kiwiportal.pl

Czytaj dalej » Brak komentarzy

WOŚP

Styczeń 29, 2017

Książki z autografami przydały się:)Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Recenzja „Majowa” – Michał Maj

Kwiecień 23, 2016

„W 16 miesięcy dookoła świata 2 (Ameryka Łacińska)” – Natalia Brożko

Zacznę od ciekawostki. Jakiś czas temu National Geographic przysłał mi kilka książek do przeczytania. Wśród nich była właśnie ta pozycja. Przejrzałem okładkę i zacząłem główkować – skądś znam tę dziewczynę! Przypomniałem sobie, że przecież kilka dobrych lat temu, gdy zaczynałem działać z internetami, Natalia była jedną z pierwszych klientek, której robiłem stronę www. Prostą, opartą na szablonie, ale na tamte czasy była naprawdę super. Gdy to odkryłem, i oczywiście podzieliłem się tym odkryciem z autorką książki, z jeszcze większą przyjemnością wziąłem się za czytanie : )

 

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Relacje ze spotkań autorskich

Luty 24, 2016

0011) 18.02.2016 o godz. 17:00 odbyło się spotkanie autorskie w Prudnickim Ośrodku Kultury.

Video Prudnicki Telewizyjny Kurier Informacyjny; minuta 36:11 – 46:00

Relację w Radiu Opole znajdą Państwo tutaj.

Zdjęcia: Jan Poniatyszyn, Iwona Siembida, Ola Siembida

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wyróżnienie

Luty 23, 2016

Serdecznie dziękuję za wyróżnienie w konkursie „Głuchołaska Koza”! Jest mi niezmiernie miło i czuję się zaszczycona:)Kozy

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Recenzja Endru Artosa

Styczeń 15, 2016

Recenzja

Przedstawiam Państwu recenzję „W 16 miesięcy dookoła świata” Endru Artosa – autora niezwykle ciekawych książek marynistycznych, która ukazała się tutaj.

Tom I – Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna (Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, Australia, Nowa Zelandia, Fidżi, USA ).

Tom II – Ameryka Łacińska (Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Paragwaj, Argentyna i Chile, Panama, Kostaryka ).

Podróż Natalii dookoła świata zaczyna się ciekawym mottem autorki:

  • Chcę zobaczyć żyrafy – mówi do koleżanki z pracy, wpatrując się w jej kalendarz wiszący na ścianie.
  • Jedź! Przez to biuro żyrafy nigdy nie przegalopują.

No i pojechała, a chociaż żyrafy jeszcze przed nią, to cały świat już za nią.

Dwutomowa książka Natalii Brożko W 16 miesięcy dookoła świata to dzieło, na które czekałem z niecierpliwością. Śledząc na blogu Natalii całą jej podróż, wiedziałem, że powstanie relacja z tej niezwykłej wyprawy.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

„Tego słucham, to czytam, to dźwigam”

Wrzesień 8, 2015

ksiazkiTak wygląda podróżowanie w moim wydaniu: przeczytaj.

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wywiad radiowy

Czerwiec 15, 2015

„W 16 miesięcy dookoła świata” – Natalia Brożko

– Czy książkę „W 16 miesięcy dookoła świata” można traktować jako przewodnik?

– Dla kogo w pierwszej kolejności jest ona przeznaczona?

– Co było impulsem do wyruszenia w podróż dookoła świata?

– „Bez domu, bez pracy, bez problemów”. Czy to życiowa dewiza?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w załączonym pliku dźwiękowym.

Radio Afera, program „Poczytalnia”, emisja 10. Czerwca 2015 o 18:30.

Serdecznie zapraszam!

 

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Dziękuję!

Czerwiec 2, 2015

04_Prudnik29. maja odbyły się dwa spotkania autorskie: jedno rano w Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku i drugie o 17:00 w Centrum Kultury w Głuchołazach. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom za okazaną pomoc i gościom i dzieciom za liczne przybycie! Było mi niezmiernie miło! Dziękuję!

Czytaj dalej » 2 komentarze

Powrót do rzeczywistości

Lipiec 26, 2014

PowrotPo kilku miesiącach przerwy „reaktywowałam” mojego bloga podróżniczego i jestem winna Czytelnikom kilka informacji. Po powrocie z wojaży dookoła świata 2012-2014 osiedliśmy w środkowych Niemczech i powolutku wracamy do rzeczywistości (szukanie nowej pracy, mieszkania itp. itd.). Nasza „wielka podróż życia” dobiegła wprawdzie końca, ale to nie znaczy, że skończyliśmy z wyjazdami. Podróże są jak narkotyk, a my definitywnie jesteśmy uzależnieni. Wykorzystujemy w miarę możliwości weekendy i wolne dni, by gdzieś się wyrwać. W międzyczasie były już spacery po rodzinnych Głuchołazach i kilkugodzinne wypady do pobliskich Czech, króciutkie wizyty u znajomych w Krakowie i Warszawie oraz w Berlinie, Frankfurcie, Geesthacht, Heilbronn i Getyndze. Nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, by zobaczyć coś interesującego i przeżyć coś ciekawego. Wystarczy odwiedzić sąsiednie miasto lub ubrać wygodne buty i wybrać się na wędrówkę po lesie koło domu. Wrażenia z bliższych i dalszych wycieczek będę relacjonować w kolejnych wpisach. Zapraszam do wspólnych blogowych wojaży!

Teraz można mnie znaleźć również na Facebooku:

www.facebook.com/Natalia.Brozko.Autor

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Plan podróży dookoła świata

Kwiecień 4, 2014

GlobusSzczegółowy plan:

Start: 04.11.2012

Meta: 26.02.2014

Tajlandia: 04.11.2012 – 27.11.2012
Bangkok -> Chiang Mai -> Sukhothai -> Ayutthaya -> Park Narodowy Khao Sok -> Wyspa Kho Yao Noi

Czytaj dalej » Brak komentarzy

Wracamy do domu!

Luty 25, 2014

Za kilka godzin wchodzimy na pokład samolotu i wracamy do domu. Lądujemy we Frankfurcie 26. lutego 2014. Nawet nie wiem, kiedy minęło mi 16 miesięcy… Ta podróż była największą przygodą mojego życia. Niczego nie żałuję: ani zwolnienia z pracy, ani sprzedaży wszystkiego. Zrobiłabym to jeszcze raz!

Dziękuję wszystkim Czytelnikom za wsparcie, komentarze i ciepłe słowa! Bez Was nie miałabym motywacji do pisania. Od czasu do czasu w dalszym ciągu zapraszam na viet-mix’a. W przyszłości będę z pewnością relacjonować o jakichś kolejnych wojażach;)

Czytaj dalej » 9 komentarzy