Ciudad del Este

Ciudad del Este to przemytnicze miasto w Paragwaju położone u styku trzech granic: paragwajskiej, brazylijskiej i argentyńskiej. Przed laty był to największy punkt handlowy w całej Ameryce Południowej. Oprócz małych bazarowych sklepików znajdują się tutaj potężne centra handlowe z elektroniką itp. itd. Ze względu na „szemrane interesy” miasto nie cieszy się dobrą opinią, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Atrakcją w pobliżu Ciudad del Este jest elektrownia wodna Itaipu na rzece Parana (rzeka graniczna pomiędzy Paragwajem a Brazylią), która do 2006 roku była największą elektrownią na świecie (zanim powstała Zapora Trzech Przełomów w Chinach). Niektóre jej fragmenty można zwiedzać na darmowej, doskonale zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)