Cusco

Już po pół godzinie jazdy z Nazca w kierunku Cusco wjeżdżamy na krętą wąską drogę. Pasażerami rzuca raz w prawo, raz w lewo. Przed nami jeszcze tylko bagatela … 15 godzin. Odcinek ten ma zaledwie nieco ponad 600 km, ale cała trasa wiedzie przez Andy. Nie chcę patrzeć jak jeden autobus wymija się z drugim. Oba pojazdy dzielą zaledwie centymetry. Po przeciwnej stronie roztacza się natomiast głęboka przepaść.

Powietrze w autobusie robi się coraz rzadsze. Stewardesa rozdaje do żucia liście koki. Pomaga to zwalczyć objawy choroby wysokościowej. Niektóre odcinki drogi wiodą na wysokości ok. 4500 m npm! Po wschodzie słońca widoki są jednak zniewalające! Ośnieżone szczyty, zielone doliny… Krajobraz pocztówkowy. Kolejnego dnia po południu zmordowani docieramy do celu. Cusco położone w dolinie widzimy już z daleka. Jesteśmy troszeczkę zbici z tropu. Spodziewaliśmy się małego górskiego miasteczka, a tutaj roztacza się przed nami panorama na wielki moloch!

Jeden komentarz

  1. Halina napisał(a):

    Zawsze jestem pod wrażeniem Ścian Inków—mistrzostwo dopasowywania ich do siebie….Peru,muzyka,kultura,jestem z wami 🙂

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)