Dolina Monumentów (Monument Valley)

Kolejną atrakcją przyrodniczą w Arizonie jest przecudna Dolina Monumentów leżąca w rękach Indian z plemienia Navajo. Nie zwiedza się jej na piechotę (Amerykanie nie przywykli do chodzenia), lecz samochodem wyboistą, nieutwardzoną drogą. W każdym miejscu można się zatrzymać, powdychać wszechobecny kurz i porobić zdjęcia.

Trasa wiedzie w kółko i liczy sobie 27 km. Auto wpada w dziury i zakopuje się w piach. Serce by mnie bolało, gdyby to był prywatny nabytek. Mamy jednak to szczęście, że zgodnie z kawałem:

– Jaki jest najlepszy samochód, który wszędzie wjedzie?

– Służbowy i … wypożyczony.

Krajobraz Doliny Monumentów jest przepiękny. Na tle czerwonej ziemi wyrastają potężne pojedyncze skały. To ulubione miejsce dla ekip filmowych produkujących westerny. Ostatnio kręcono tutaj film z Johnny’m Deep’em pt. „Jeździec znikąd”, którego premiera odbyła się na początku lipca 2013.

Jeden komentarz

  1. Halina napisał(a):

    Natura jest najwspanialszym rzeźbiarzem……cudnie,choć krajobraz bardzo surowy….moc wrażeń 🙂

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)