Drezno

1_DreznoDrezno to przepiękne stare miasto leżące zaledwie ok. 100 km od polskiej granicy. Dla nas to znakomity przystanek po drodze w rodzinne strony. Mimo kiepskiej pogody spacerujemy po rynku, podziwiamy panoramę z wieży pobliskiego kościoła i przeglądamy z ciekawości program opery Semperoper. Do najbardziej znanych zabytków – oprócz wspomnanej opery – należą tutaj jeszcze zespół pałacowy Zwinger i kościół Frauenkirche.

Jeśli wierzyć ulotkom w Dreźnie znajduje się ponad 50 muzeów i blisko 35 teatrów. Miasto to cieszy się światową sławą pod względem kultury i sztuki i należy do Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ciekawostką architektoniczną jest zaś fabryka papierosów do złudzenia przypominająca meczet. Na zakończenie udanego pobytu udajemy się tym razem nie do opery, lecz do cyrku…

 

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)