El Chalten

Do El Chalten ściągają goście z całego świata, ponieważ w tym regionie znajdują się dwa z najbardziej znanych szlaków w argentyńskiej Patagonii: jeden do laguny z widokiem na szczyt Cerro Torre i drugi do jezior u podnóża szczytu Fitz Roy (3.405 m npm). Dochodzimy do laguny. Przed nami roztacza się spore jeziorko, nad którym króluje w oddali Cerro Torre.

Mimo, iż szczyt ten ma tylko ok. 3.102 m npm, należy do najtrudniejszych na świecie. Wygląda jak gładka iglica, na którą prawie że nie sposób się wspiąć. Śmiałek, któremu się to uda, zaliczany jest do nadzwyczajnych wspinaczy. Widok jest wprawdzie ładny, ale ziąb przeszywa nas na wskroś. Z trudem robimy kilka zdjęć, ponieważ wiatr wyrywa aparat z rąk. Jeszcze tylko jeden rzut oka na krajobraz i zawracamy. Przed nami długa droga powrotna…

Na trasie mijamy wielu turystów. Ruch jak na Giewont w środku sezonu. By umilić sobie marsz, bawimy się w zgadywankę, kto skąd pochodzi. Istnieje bowiem pewna regularność. Jeśli turysta jest szczupły i ubrany w produkty marki Quechua, najprawdopodobniej pochodzi z Francji. Jeśli natomiast niesie plecak Deuter’a i ma pochmurny wyraz twarzy a’la Angela, jest bez wątpienia Niemcem…

5 komentarzy

 1. Endru napisał(a):

  Zima tu, zima tam a tak daleko od kraju.
  Endru

 2. Kasi&Kuba napisał(a):

  tyle drogi przeszliście i nawet się nie wykąpaliście w jeziorku? Szkoda bo wyglada, że woda czysta, no chyba, że nie można było ?

 3. Natalia napisał(a):

  W taki mroz, brrrrrr! Za zadne skarby nie weszlabym do wody:)

 4. Kasi&Kuba napisał(a):

  jak tam mróz, ja w zeszłym tygodniu kąpałem się przy -14 🙂

 5. Gosia napisał(a):

  Jestem zauroczona Wasza zabawą! a chatrakterystyka Niemców rozbawila mnie do łez :)!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)