Encarnation

W Encarnation życie toczy się wolno i leniwie. Jest tutaj duża czyściutka plaża miejska u brzegu rzeki Parana, wspaniała oświetlona promenada i centrum z licznymi sklepikami i zadbanym głównym placem. Widać, że władze dużo inwestują. Wzdłuż linii brzegowej przebiega droga szybkiego ruchu z trzema pasami w jedną stronę i szeroki chodnik dla pieszych z ławeczkami odgrodzony od drogi trawnikiem z nowoposadzonymi roślinkami.

Infrastruktura przygotowana dla tłumów, gdy tymczasem ulicą przejeżdża tylko kilka samochodów, a ilość przechodniów można by policzyć na palcach jednej ręki. Cała ludność Paragwaju to niecałe siedem milionów na powierzchni większej od Polski!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)