Finlandia

032-161204-finnland-helsinki„Nikt o zdrowych zmysłach nie przyjeżdża do Helsinek w listopadzie. Z wyjątkiem Ciebie! Witamy!” Taki plakat przysłał nam przyjaciel, którego odwiedziliśmy niedawno w Helsinkach. Nie pojechaliśmy wprawdzie do Finlandii w listopadzie, lecz trzeciego grudnia, ale to mała różnica.

Mimo ostrzeżeń pogoda dopisała, a my spędziliśmy piękny przedłużony weekend. Tym razem odwiedziliśmy tylko stolicę – Helsinki i miasto Tampere położone ok. 200 km na północ. Finlandia nas jednakże zachwyciła i pewnie któregoś dnia tam wrócimy w lecie, by poznać piękno tamtejszej przyrody.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)