Fulda

01-160806-fulda-palac-miejskiKiedy jechałam pociągiem do Fuldy wydawało mi się – pewnie za sprawą znanych opon, że to miasto typowo przemysłowe. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że Fulda położona nad rzeką o tej samej nazwie ma mnóstwo zabytków do zaoferowania i jest w pierwszej kolejności barokową atrakcją turystyczną! Nad miastem króluje katedra St. Salvator z epoki baroku i pałac miejski zbudowany w tym samym stylu. Na placu katedralnym odbyła się w 1980 roku uroczysta msza św. odprawiana przez naszego papieża Jana Pawła II, na którą przybyło ok. 100.000 wiernych. Fulda to również siedziba biskupstwa założona przez św. Bonifacego.

Dla mnie punktem kulminacyjnym był musical pt. „Medicus” w teatrze zamkowym. Co roku w okresie letnim odbywają się tu przedstawienia z udziałem wielce utalenowanych aktorów i piosenkarzy. Trzygodzinna sztuka oderwała mnie od rzeczywistości i zaniosła do Persji w XI wieku…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)