Góra Kościuszki zdobyta

Ciężko oddycham, serce wali mi młotem i robi mi się ciemno przed oczami. Zastanawiam się czy nie zawrócić. Oprócz niekończącego się stromego wzniesienia wykańcza nas upał. Właśnie przetacza się przez Australię fala 40-stopniowych upałów, a liczne pożary „pożerają” las.

Nawet tutaj w górach Snowy Mountains powietrze przypomina bardziej pustynne, niż górskie. Snowy Mountains to część Alp Australijskich położonych w regionie New South Wales. Alpy Australijskie to jedyne miejsce na kontynencie, gdzie w zimie można jeździć na nartach (sezon od czerwca do początku października). Tutaj też wznosi się najwyższa góra Australii – Góra Kościuszko – 2228 m npm.

Jeden komentarz

  1. Ewa napisał(a):

    Graaatulacje. 🙂 Pokonać taką górę,no,no,no! A jaka piękna nazwa.:)Taka swojska.:) Zdjęcia- wiadomo- doskonałe.
    Żuczek i mrówka wzorcowe, książkowe.:)
    Pozdrowienia również dla orzełka z czerwonej czapeczki.:)
    e.k.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)