Great Ocean Road

Tak nazywa się jedna z najpiękniejszych dróg świata wiodących wzdłuż wybrzeża na południu Australii w okolicach Melbourne. Cała trasa usiana jest platformami widokowymi do podziwiania formacji skalnych. Jeden przystanek – krótki spacer – mnóstwo zdjęć – drugi przystanek itd. I tak aż do kolacji…

Sławę zdobyła zwłaszcza jedna specyficzna formacja w kształcie mostu (London Bridge), której jeden filar się zawalił w 1990 roku … z turystami na grzbiecie. Nieszczęśnicy uwięzieni na szczycie skały pośrodku oceanu, którym na szczęście nic się nie stało, zostali ściągnięci helikopterami na ląd. Dziś wszelkie niebezpieczne miejsca są zagrodzone ze sporym marginesem, by nie doszło do następnego wypadku.

2 komentarze

  1. Gosia napisał(a):

    Hej Natka!

    kurczę nadrabiam dziś zaległości w czytaniu Waszych newsów i jestem zaskoczona, że Australia jest taka piękna!

  2. Natalia napisał(a):

    Wiesz, że ja też byłam bardzo zaskoczona? Nie spodziewałam się, że Australia skradnie moje serce.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)