Gry i zabawy

Przeskakiwanie z wyspy na wyspę jest dziecinnie proste dzięki perfekcyjnie prosperującej firmie turystycznej „Awesome Adventures Fiji” specjalizującej się w tańszych ofertach dla „plecakowców”. Kategorie wycieczki oznacza się nie gwiazdkami, tylko kokosami. Najprostsza forma pobytu oznaczona jednym kokosem zawiera nieograniczoną ilość przewozów katamaranem, zakwaterowanie i pełne wyżywienie a la „co dadzą, to zjesz”. Posiłki do wyboru a la carte dostępne są jedynie w najdroższych opcjach trzech kokosów.

W praktyce „jeden kokos” wykupywany jest przez „plecakowców” singli nocujących w wieloosobowych salach. Pary mogą dopłacić do dwuosobowej chatki. Niestety sporo odbiegamy wiekiem od naszych kompanów. Większość to niespełna dwudziestolatkowie na wakacjach podczas „Work & holiday”. Ludzie z różnych krajów i różnych kontynentów. Najwięcej oczywiście Niemców, na drugim miejscu Francuzów, a potem wszystkich innych. Dni spędzone na wyspach przypominały mi troszeczkę kolonie. Posiłki o określonej godzinie, program rozrywkowo-poznawczy w ciągu dnia i gry i zabawy po kolacji. A ile było przy tym śmiechu i radości! Poznaliśmy mnóstwo nowych ludzi, niektórych odwiedzimy może nawet na naszej trasie, spędziliśmy miłe chwile z tubylcami, uczyliśmy się ich tańców, odwiedziliśmy lokalną wioskę, złożyliśmy wizytę w szkole i braliśmy udział w przeróżnych zawodach, gdzie wygraną zawsze było zimne fidżyjskie piwo – na wyspach towar pierwszej potrzeby.

Z wielkim żalem opuszczamy ten zakątek ziemi. Przy piosence pożegnalnej wielu z nas kręci się łezka w oku.

Schronisko White Sandy Beach – gry i zabawy: piosenka „Bula”

Szkoła w Gaunu

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)