Hollywood – Universal Studios

Bez wątpienia atrakcjami Los Angeles są Disneyland – park rozrywki nie tylko dla dzieci i studia filmowe Universal Studios w Hollywood. To tam powstają największe produkcje amerykańskie, takie jak „Shrek”, „Park Jurajski” „Mumia” czy „Podwodny Świat”. Pomijając lokalizacje, gdzie akurat trwają nagrania, cały kompleks udostępniony jest turystom. Na wykładach fachowcy wtajemniczają w tajniki kinematografii, a na pokazach prezentowane są efekty pirotechniczne i scenki z wybranych filmów. Niesamowite wrażenie wywarł na mnie pokaz „Podwodnego Świata”, podczas którego wleciał „na scenę” płonący samolot!

Poza tym Universal Studios to park rozrywki podobny do Disneylandu. Zwiedzających przyciągają karuzele, wirtualne kolejki górskie, zamki strachów i inne atrakcje rodem z wielkich produkcji filmowych. Od mojej wizyty w 2007 roku sporo się tutaj zmieniło. Rok później miał miejsce pożar, który pochłonął wiele atrakcji. Zastąpiono je nowymi, bardziej zautomatyzowanymi. By poczuć wiatr we włosach podczas rajdu kolejką górską lub uciekać z miasta jak w scenie z filmu „Transformers”, wystarczy zasiąść w trójwymiarowym pomieszczeniu. Efekty dźwiękowe, wielowymiarowy obraz i odpowiednie „przesuwanie” siedzeń odpowiada w zupełności wrażeniu przemieszczania się z prędkością światła. Niesamowite uczucie!

Scenki z „Podwodnego Świata”

2 komentarze

  1. Kasia&Kuba napisał(a):

    od razu można się poczuć jak gwiazda filmowa, stojąc na czerwonym dywanie Uniwersal Studio 😉 Przyzwyczajaj się, bo po napisaniu książki z tej podróży może się okazać, że takie doświadczenie przyda się podczas wręczania jakiś nagród 🙂

  2. Natalia napisał(a):

    Kuba, Ty to potrafisz zrobić komplement i utrzymać w szampańskim humorze! Dzięki:) Nat

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)