Jezioro Garda

01 - 160414 - Torri del Benaco - GardaseeKwietniowy przedłużony weekend znakomicie nadaje się na krótki pobyt w północnych Włoszech. Nie ma tu jeszcze tłumów turystów, pogoda dopisuje, koszt noclegów jest niższy niż zwykle, a bilet lotniczy liniami Ryanair w promocji bardzo tani. Korzystamy więc z okazji i pakujemy bagaż podręczny. Z okien samolotu widzimy szczyty Alp i śnieg iskrzący się w pełnym słońcu, a po przekroczeniu pasma gór rozłożyste zbiorniki wodne. Lądujemy w Bergamo, odbieramy wypożyczony samochód i jedziemy prosto do Torri del Benaco położonego nad brzegiem największego jeziora we Włoszech – Garda. Nazwa miasta odnosi się do łacińskiego określenia „lacus benacus”, które było pierwotną nazwą jeziora w czasach Cesarstwa Rzymskiego.

Torri del Benaco to typowo włoskie malutkie miasteczko: wąskie uliczki, sklepy ukryte w zaułkach, kawiarnie i to tu, to tam budki z pysznymi lodami. Najbardziej urokliwym zakątkiem wydaje się port z mnóstwem zacumowanych łódek.

Kilkanaście kilometrów dalej wjeżdżamy do miasta Garda po wschodniej stronie jeziora, od którego bierze się dzisiejsza jego nazwa. Od razu rzuca nam się w oczy większa liczba turystów niż w Torri, mimo iż jest jeszcze znacznie przed sezonem. W Gardzie jest wprawdzie plaża, ale na kąpiel w jeziorze jest za wcześnie. Spacer promenadą zupełnie nam wystarcza. Wchłaniamy włoską atmosferę i powoli kierujemy się w stronę Werony…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)