Jimmy Kelly na ulicach Lipska

2Lipsk bardzo przypadł nam gustu, dlatego po raz kolejny, i kolejny spędzamy tam weekend. O zabytkach już było (http://www.viet-mix.com.pl/lipsk/). Teraz czas na anegdotę. By zobaczyć zespół Kelly Family, jechałam w latach 90-tych kawał drogi specjalnie na ich występ do katowickiego „Spodka”. Podobnie jak miliony innych nastolatek szalałam na punkcie Kellysów, a na koncercie tak głośno krzyczałam na ich cześć, aż straciłam głos. Wertowałam czasopisma, czytałam książki, wycinałam artykuły… Typowa obsesja małej dziewczynki. Długowłosi śpiewacy byli moimi idolami.

Od tamtej pory minęło ponad dwadzieścia lat. Podczas spaceru ulicami Lipska, słyszę nagle, jak ktoś gra na gitarze. Wokół gitarzysty zbiera się spora grupka ludzi. Zaciekawieni podchodzimy bliżej. Mężczyzna w kapeluszu i kraciastej koszuli zabawia publiczność grą i śpiewem. Nie, nie to niemożliwe – mówię sama do siebie. Obok pokrowca gitarowego przeznaczonego na zbiórkę wolnych datków stoi szyld „Jimmy Kelly”! Gdyby ktoś mi powiedział dwadzieścia lat temu, że będę oglądać Kellysa z bliska i bez ochroniarzy nigdy bym w to nie uwierzyła. Na pamiątkę dawnych czasów zakupiłam oczywiście najnowszą płytę Jimmy’ego.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)