Ko Yao Noi

Podróż nie była tak ekstremalna jak do Parku Khao Sok. Spędziliśmy jedynie cztery godziny w lokalnym autobusie, godzinę w otwartym pojeździe zwanym tutejszą taksówką, godzinę na łodzi i kilkanaście minut tuk-tukiem. Zakwaterowaliśmy się w pięknych drewnianych chatkach z widokiem na morze Andamańskie. Do morza mamy zaledwie kilka metrów.

Ko Yao Noi jest mało znaną wyspą na wschód od wyspy Phuket liczącą jedynie 9000 mieszkańców i słynącą z dziewiczych plaż i plantacji kauczuka. Na szczęście nie ma tu takich hord turystów jak na pobliskich wysepkach, co się niestety na pewno wkrótce zmieni. Do wyspy bardzo łatwo dopłynąć łodzią z Phuket z portu Bangrong.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)