Kolumbijska Wieliczka

50 km od Bogoty leży miasteczko Zipaquira słynące z katedry położonej w kopalni soli. Zipaquira to odpowiednik naszej Wieliczki. Jakże wielkie było moje zdziwienie, kiedy nasz przewodnik, dowiedziawszy się że jestem z Polski, wyrecytował mi historię Wieliczki! Okazuje się, że Kolumbijczycy mają – nazwijmy to – „kontakty zawodowe” z Polakami na tematy kopalniane. Do katedry Zipaquira od czasu do czasu też ponoć zaglądają turyści z Polski.

Kopalnia jest ogromna. Zwiedzając różne nisze modlitewne można by tam spędzić cały dzień. Oprócz głównej nawy katedry, ogromne wrażenie robią podświetlone różnymi kolorami nawy boczne…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)