Kopalnia srebra w Potosi

400 lat temu kopalnia na wzgórzu Cerro Rico w Potosi była największą kopalnią srebra i innych minerałów na świecie. W czasie konkwisty Hiszpanie zdobyli na niej krocie. Obecnie jej zwiedzanie to główna atrakcja miasta i regionu przyciągająca turystów.

 

Jedziemy na targ górniczy zakupić prezenty dla górników. To taki zwyczaj. Co nadaje się najbardziej na prezent? Napoje, liście koki, specjalne papierosy składające się z tabaki, koki, anyżu i cynamonu, 96-procentowy alkohol do picia! i … DYNAMIT! To chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie za 5 zł można go legalnie kupić. Z laską dynamitu w ręku i innymi pakunkami jedziemy więc rozklekotanym autobusikiem do przebieralni…

2 komentarze

  1. Kasia&Kuba napisał(a):

    Po takim doświadczeniu człowiek docenia jaką ma pracę i gdzie się urodził. Tak czy inaczej macie wielkie „cohones” 🙂

  2. Natalia napisał(a):

    Już dawno się o tym przekonaliśmy, jak to dobrze urodzić się w Europie. Ciągle narzekamy, ale teraz już wiem, że gdzie indziej jest jeszcze gorzej!
    Zawsze to lepiej miec „cohones” niz ich nie miec;) Pozdr.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)