Krokodyle i inne „gady”

Oprócz typowych dla Australii jadowitych zwierząt takich jak węże, pająki i skorpiony, północ kraju charakteryzuje się jeszcze innymi szczególnie „przyjaznymi” mieszkańcami, a mianowicie słono- i słodkowodnymi krokodylami. Zwłaszcza te pierwsze mrożą krew w żyłach zarówno tubylców, jak i turystów, ponieważ głodne atakują również ludzi. Dla ich słodkowodnych kuzynów człowiek jest za duży. „Salties”, jak zwą Australijczycy krokodyle słonowodne (z ang. salt znaczy sól, słony), osiągają długość do 7 metrów. Nie tylko występują w morzu, ale mogą też „wpływać” do rzek i poruszać się w głąb kraju nawet do kilkuset kilometrów.

 

5 komentarzy

 1. Ania napisał(a):

  Nauru – 200 turystów (2011, Crikey) najrzadziej odwiedzane miejsca świata 😉

  To maleńkie państwo-wyspa zlokalizowane jest w Mikronezji, w zachodniej części Oceanu Spokojnego, około 42 km na południe od równika. Trzeci, po Monako i Watykanie, najmniejszy kraj na świecie (21,3 km²) zamieszkuje tylko 9,4 tys. mieszkańców, bezrobocie jest tu ogromne.

  Turystyka jest tu w znacznym stopniu ograniczona z powodu skażenia środowiska, bowiem wyspa jest jedną wielką kopalnią fosforytów. Dociera tu tylko jedna linia lotnicza, ponadto wymagana jest wiza, a kraj nie ma zbyt wielu ambasad za granicą. Znajdują się tu tylko dwa hotele. Piękne pacyficzne plaże i rafy koralowe otaczające Nauru sprawiają, że wyspa doskonale nadaje się do nurkowania. Jest to jedyny kraj na świecie nie posiadający stolicy.
  Jakbyście chcieli być 201 i 202 turystą Nauru;)

 2. Natalia napisał(a):

  Ania, jesteś wielka! Dzięki za wszystkie informacje! Odgadłaś nasze plany. Nie wybieramy się wprawdzie na Nauru, ale będziemy całkiem blisko na innych wyspach pacyficznych:)

 3. Ania napisał(a):

  Super, liczę na cudowne zdjęcia

 4. Gosia napisał(a):

  Hej Natka!

  niezłego pajączka Ci Fabian namalował na twarzy! ;-DDD ps. chrupnęłaś go? 🙂

 5. Natalia napisał(a):

  Nie udało się niestety tym razem:( Ale miałam na niego wielką ochotę;)

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)