Lauterbach

008 - LauterbachLauterbach to malutkie miasteczko we wschodniej Hesji. Nie trafiliśmy tam jednak ze względu na jego walory turystyczne, tylko na – nazwijmy to – walory kulturalne. Nasz przyjaciel obchodził urodziny i wyprawił tradycyjną rustykalną ucztę z golonką, białą kiełbasą, mięsem zwanym Leberkäse, sałatką ziemniaczaną i hektolitrami piwa. Pomijając jedzenie gwoździem programu były stroje. Gospodarze oraz liczni goście ubrani byli bowiem w dirndl, czyli bawarsko-austriacki strój ludowy. Niestety w żaden sposób nie mogliśmy z nimi konkurować. W szafie znalazłam jedynie bluzkę przypominającą nieco koronki w dirndlu.

Przy okazji urodzin zwiedziliśmy miasteczko, które okazało się bardzo urokliwym zakątkiem. Budynki w centrum zbudowane są w stylu muru pruskiego, a okna przyozdobione kwiatami w skrzynkach. Przy głównej ulicy rozsiane są kawiarenki i lodziarnie, których obsługa zaprasza gości do krótkiego odpoczynku. Warto tu było przyjechać, by zobaczyć to miasteczko.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)