Mantua

003 - 160417 - MantuaMantua to ostatni przystanek naszej weekendowej wycieczki. W drodze na lotnisko zatrzymujemy się tutaj na obiad i spacer po starówce. Miasto otoczone jest czterema jeziorami i do złudzenia przypomina wyspę. Nad brzegien jednego organizowane są właśnie zawody wędkarstwa ściągające rzesze ludzi. W centrum też nie brakuje gości. Przyciąga ich mnóstwo zabytków. Mantua nie bez przyczyny została wybrana stolicą kulturalną Włoch 2016. Z ciekawostek dodam, że miasto to odgrywa również rolę w szekspirowkim dramacie „Romeo i Julia”. To właśnie tu został zesłany Romeo na banicję. I tak krąg się zamyka. Czy to w Weronie, czy w Mantui nie uciekniemy podczas tego wyjazdu od historii pary kochanków…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)