Melbourne z przyjaciółmi

Pięć osób, pięć różnych narodowości i trzy kontynenty. Pobyt w Melbourne upływa nam pod hasłem odwiedzin u znajomych. Tym razem zatrzymaliśmy się u Samira z Indii, jego przyjaciółki Marjurie z Peru, do których dołączyła Wiktoria z Kolumbii. Spotkania wielu kultur uważam za fenomenalne. Nic tak nie uczy tolerancji, jak zderzenia ludzi o różnym kolorze skóry, różnej religii i językach oraz zupełnie odmiennej kulturze.

Latynoskie dziewczyny porwały nas od razu na ćwiczenia zumby (mieszanka aerobiku i samby) i pokaz tańców latynoamerykańskich podczas międzynarodowego festiwalu w okolicach Melbourne. Oprócz tańców skosztowaliśmy przysmaków kuchni tureckiej i peruwiańskiej, które popiliśmy hiszpańską sangrią i niemieckim grzańcem. Mix kulturowy. Czuję się w swoim żywiole!

Ktoś zapyta, skąd mamy tylu znajomych na trasie? Otóż Fabian studiował w Australii. Część jego przyjaciół została na nowym kontynencie, część wróciła w rodzinne strony. Stąd nasze odwiedziny w Malezji, Singapurze i Indonezji, stąd wizyty w Sydney i Melbourne. Kilkoro ze znajomych odwiedziło nas już wcześniej we Frankfurcie, gdzie mieszkaliśmy. W ten sposób staliśmy się wielką międzynarodową rodziną.

2 komentarze

  1. Renata napisał(a):

    😉 Fajnie jest mieć znajomych i przyjaciół z całego świata, nigdy nie wiadomo do końca gdzie i przy jakiej okazji się można spotkać !
    PS …a piliście australijskie winko ? bo widzę fotkę z winnicy

  2. Natalia napisał(a):

    Tak, tak, oczywiście, że piliśmy:) Pozdrowienia i wesołych Swiąt!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)