Montevideo – Urugwaj

Jak wyobrażają sobie Państwo Urugwaj? Czy to kraj „trzeciego świata” gdzieś tam w Ameryce Południowej, w którym ludzie mieszkają w lepiankach? Czy może raczej wysoce rozwinięte państwo z nowoczesnymi szklanymi domami? Jadąc do Urugwaju nie miałam bladego pojęcia, co mnie tam zastanie.

Uczyłam się w szkole zgodnie z nieadekwatnym do potrzeb programem nauczania bezsensownych regułek o paleolicie lub neolicie występujących miliony i tysiące lat przed naszą erą, a w żaden sposób nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak wygląda i funkcjonuje współczesny kraj. Przykre, ale prawdziwe.

Montevideo – stolica Urugwaju w niczym nie przypomina wspomnianych lepianek i wygląda tak:

Jeden komentarz

  1. ewa napisał(a):

    Wesołych Świąt!
    Wrażeń i ciepła zapewne Wam nie brakuje.:)

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)