„Nowy Brycki”

W Waszyngtonie spotkaliśmy dwie panie pochodzące z Lublina, które od lat mieszkają w stanie Connecticut w miasteczku New Britain zwanym „Nowym Bryckim”. Jest to bowiem miasto zamieszkane przez polską emigrację. Na domach powiewają polskie flagi, tu i tam słychać polski język, wzdłuż głównej ulicy znajdują się polskie sklepy i restauracje.

„Mięso i wędliny”, „drogeria”, „delikatesy” – przeróżne szyldy mienią mi się przed oczami. Czuję się jak w Polsce. Nie mogliśmy odmówić sobie zupy szczawiowej z jajkiem, placków ziemniaczanych i pierogów z truskawkami w restauracji Staropolskiej, kiełbasy z własnej produkcji firmy Krakus i zgrzewki Żywca z pobliskiego monopolowego.

3 komentarze

 1. Endru napisał(a):

  Kurde ja też tak chcę! Fajne uczucie znalezć się wśród swoich z dala od swoich. Ale czemu tak mało tego tekstu?
  Zdjęcia extra – jesteś zjawiskowa na tle tego sznycla (chyba) z jajkiem.
  Pozdrawiam
  Endru

 2. Natalia napisał(a):

  Tekstu bedzie wiecej w ksiazce! Na pewno znajdzie sie tam krotki dialog zgodnie z Twoimi radami;) Dzieki za komplement:) Nat

 3. Halina napisał(a):

  To jest piekne!Swojskie „żarcie”tak daleko!sami swoi 🙂

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)