O nas – Natalia & Fabian

Bez domu * Bez pracy * Bez problemów

Podróżowanie esencją życia

(Małżeństwo w podróży: Natalia Brożko i Fabian)

„Bez domu * Bez pracy * Bez problemów” – to nasze motto z lat 2012-2014, kiedy to razem z Fabianem zrezygnowaliśmy z pracy, oddaliśmy właścicielowi wynajmowane mieszkanie, a całe wyposażenie – łącznie z meblami – sprzedaliśmy przez Internet. Spakowaliśmy plecaki i za oszczędności wyjechaliśmy w wielką podróż. W podróż dookoła świata, która trwała szesnaście miesięcy… Był to niewiarygodnie kształcący i przepiękny okres naszego życia! Ani przez sekundę nie żałowaliśmy tej decyzji. Za żadne pieniądze nie kupi się bowiem wrażeń, emocji i wspólnie spędzonego czasu. I nikt nigdy nie odbierze nam naszych wspomnieńJ.

A co było przedtem?

Po maturze w rodzinnym mieście Głuchołazy wyjechałam na studia magisterskie do Berlina. Skończyłam historię i socjologię Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich. Szczególnie bliski jest mi w Azji Wietnam, ponieważ studiowałam jeden semestr w Hanoi i mieszkałam u wietnamskiej rodziny. Po pięcioletnich studiach w Niemczech wróciłam do Polski, gdzie w 2010 roku poznałam w Warszawie Fabiana … Niemca. Koło się zamyka. Najwidoczniej od samego początku pisane mi było życie na walizkach i niezliczone przeprowadzki. Przeniosłam się do Frankfurtu nad Menem, gdzie mieszkaliśmy aż do czasu wyjazdu w naszą podróż życia…

 

… i potem?

Po powrocie z wojaży w 2014 roku osiedliśmy w Kassel. Nasze motto „Bez domu * Bez pracy * Bez problemów” jest niestety chwilowo nieaktualne. Znów wynajmujemy mieszkanie, pracujemy na pełnym etacie i mamy całą masę problemów z tym związanych. Mimo „standardowego“ trybu życia, nie zrezygnowaliśmy jednak z naszej pasji! Podróżowanie jest dla nas esencją życia i (prawie) każdą wolną chwilę spędzamy w drodze. Średnio jesteśmy w podróży 100 dni w roku! Nadal aktywnie spędzamy czas i mamy zwariowane pomysły i przygody. Nasza nietypowa ścieżka życia doprowadziła nas do ślubu w Dolinie Ognia (Valley of Fire) niedaleko Las Vegas. Idziemy „pod prąd” i naszym największym marzeniem jest: znów porzucić wszystko i objechać świat po raz drugi, tym razem może w przeciwnym kierunkuJ.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)