Okolice Frankfurtu – Oberursel

014- 140715- OberurselKażdy słyszał o Frankfurcie nad Menem. Ściągają tam tłumy turystów chociażby ze względu na jedno z największych lotnisk w Europie. Niewielu z odwiedzających poznaje jednak jego okolicę. Wystarczy opuścić tę bankową metropolię, by w promieniu 20-stu km odkryć malutkie, a jakże ciekawe miasteczka. Königstein, Kronberg, Bad Homburg i Oberursel położone w paśmie górskim Taunus skupiają najbogatszych mieszkańców stanu Hesja, a nawet kraju. Bankowcy i inni biznesmeni pracują we Frankfurcie, a mieszkają na uboczu.

Wśród zieleni ukryte są ekskluzywne wille, po ulicach jeżdżą porsche Cayenne, a dzieci bogaczy chodzą do prywatnych szkół Montessori. Centra charakteryzują się pięknie odremontowanymi kamienicami, wśród których króluje mur pruski, zadbanymi parkami i stylowymi piwiarniami. Życie płynie tutaj znacznie wolniej niż w chaotycznym Frankfurcie. Poza tym na wyciągnięcie ręki przebiegają przeróżne szlaki turystyczne, m.in. na Großer Feldberg (878 m npm), czyli najwyższe wzniesienie gór Taunus. Na szczycie znajduje się restauracja i piękna panorama regionu…

4 komentarze

 1. Endru napisał(a):

  Witaj Natalio,
  Reaktywacja bloga to dobry pomysł – tekst i zdjęcia kapitalne szczególnie te domy poszatkowane drewnianymi – tak myślę – ozdobami. Takie same jakie ogladam tutaj na Mazurach.
  Pozdrawiam ciepło
  Endru

 2. Natalia83 napisał(a):

  Dzięki!

 3. K&K napisał(a):

  Cześć Wam podróżnicy,

  Fajnie, że znowu podróżujecie i reaktywowałaś bloga. A ten wpis sobie zapamiętam, bo mam w planach przyjechać do Frankfurtu w przyszłym roku….
  Co tam w ogóle u Was słychać?
  Pozdrawiamy

 4. Natalia83 napisał(a):

  Czesc Kochani,
  bardzo sie ciesze, ze znow czytacie:) U nas przeprowadzka i zycie na kartonach. Pozdrowienia z nowego lokum!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)