Park Narodowy Tortuguero

O 05:00 rano pobudka, szybka kawa i w porannej mżawce zajęcie miejsc w łódce. Dwie godziny obserwacji dzikich zwierząt, potem śniadanie, a zaraz po nim wymarsz w gumowcach do dżungli, by zobaczyć to, czego nie udało nam się dojrzeć z poziomu wody.

Po powrocie obiad i po południu zwiedzanie wioski Tortuguero lub druga wyprawa łodzią, lub zjazdy na linach w koronach drzew (Kostaryka słynie z tej atrakcji). Kolacja i spanie. Po tylu atrakcjach zasypiamy kamiennym snem już o 20:30. Kolejnego dnia ten sam program i następnego również. Jesteśmy w Parku Narodowym Tortuguero słynącego z kanałów wodnych i wylęgu potężnych żółwi zielonych na plaży po stronie Atlantyku. O tej porze roku żółwie już się wprawdzie wylęgły, ale innych zwierząt widzimy co niemiara…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)