Parki Narodowe

Przecinamy Park Narodowy Kościuszki. Za oknem zmieniają się krajobrazy. Jak okiem sięgnąć widzimy prerie, na których kowboje na koniach ganiają krowy na pastwiska. Dalej przejeżdżamy przez winnice. Robimy przystanek, próbujemy kilka gatunków wina i zaopatrzeni w butelkę na wieczór udajemy się w dalszą drogę.

Wjeżdżamy na trasę widokową Great Alpine Road wiodącą przez góry i prowadzącą przez dwa kolejne parki narodowe: Mt. Bufallo i Alpine. W Parku Narodowym Mt. Buffalo udajemy się na piesze wędrówki szlakiem Eurobin do wodospadów Ladies Bath, a potem do Rollasons, zdobywamy szczyt The Horn (1723 m npm) i The Hump (1695 m npm), a wieczorem wynagradzamy sobie trudy dnia smażonym na naszym motelowym grillu stekiem. Jak ja dawno nie jadłam mięsa! Zjedliśmy po półkilowym kotlecie.

Wjeżdżamy do Parku Narodowego Alpine. Temperatura niespodziewanie spada do 9 stopni C. Wchodzimy na górę Mt. Loch (1887 m npm). Zachwyca mnie tutaj ciągła zmiana scenerii. Dosłownie 10 km dalej zamiast krajobrazu typowo górskiego, roztacza się przed nami kwiecista łąka na szlaku Brandy Creek Mine, by zaraz znów przemienić się w teren pagórkowaty w okolicach wodospadów Carmichael.

Jeden komentarz

 1. Renata napisał(a):

  Dzień dobry !
  Czytając Twoją Natalko relację z Australii przeżywam jeszcze raz moją przygodę sprzed kilku lat… Misie ,kangury,parki narodowe,zatoki,eukaliptusy,winnice…. mmmmm…. aż mi się marzy jeszcze raz…. A czy wiesz ,że zawitała do nas zima?
  Właśnie pod wpływem Twoich opowieści przeglądnęłam moich 2000 fotek z Australii i „pobyłam” przez chwilkę w tych zachwycających miejscach. Pamiętam ,że po powrocie do domu stwierdziłam,że po tych emocjach,wrażeniach i nakarmieniu moich wszystkich zmysłów do woli – coś się we mnie zmieniło. Teraz „mój świat” dzielę na „przed” i „po” Australii, he he he …
  Cudownych chwil Wam życzę w tej bajecznej krainie 😉
  Renata

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)