Penang w Malezji

Kolejnym etapem naszej podróży jest Malezja. Jak ja się pomyliłam co do tego kraju! Aż mi wstyd napisać, co sobie wyobrażałam myśląc o Malezji. Spodziewałam się kobiet w burkach, braku alkoholu i braku prostytucji, zakazów dotyczących zbyt frywolnego ubioru i ogólnie surowych zasad. Wylądowałam na lotniku na wyspie Penang, wyszłam z hali przylotów i … zaniemówiłam… Szczerze życzę wszystkim Państwu i sobie takiego „trzeciego świata”, jaki tam zastałam.

Modnie ubrane kobiety w spódnicach mini, kilkupasmowe drogi, nowoczesny most łączący wyspę Penang ze stałym lądem, wieżowce, w których mieszczą się kilkupokojowe apartamentowce, a na „podwórku” oprócz placu zabaw dla dzieci, jest jeszcze basen dla rodziców.

Poniżej króciutki filmik o małpach:

Malpy_Penang

 

Jeden komentarz

  1. Gosia napisał(a):

    Natka! i to są właśnie prawdziwe wakacje! Super!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)