Pingwiny

Kilka kroków ode mnie stoją dorodne ptaszyska. Nie jeden, a cała gromadka! Piękne czarno-białe pingwiny magellańskie (spheniscus magellanicus). Jesteśmy w Otway Sound na południu Chile, gdzie co roku we wrześniu przypływają one z południowego wybrzeża Brazylii i brytyjskich Falklandów (lub według Argentyńczyków argentyńskich Malwin. Spór o wyspy trwa od lat.) w celach reprodukcyjnych. Pingwiny magellańskie żyją 25-30 lat i są monogamiczne. Przybywają rok rocznie do tych samych gniazd wygrzebanych w ziemi, by złożyć jaja i doczekać się jednego bądź dwóch potomków.

Na koniec listopada/początek grudnia wykluwają się małe pingwiniątka, dorastają i na koniec marca lub na początku kwietnia odpływają na wybrzeże brazylijskie lub wyspy na Atlantyku…

Filmy:

Spacer pingwinów

Pingwiny nad morzem

Skok do dziupli

Jeden komentarz

  1. Kasi&Kuba napisał(a):

    bardzo fajne zdjęcia i super ptaszki 🙂 pozdrawiamy

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)