Poświęcenie zwierząt

005 - 140928 - Msza ze zwierzetami– Proszę otworzyć koszyki. Zaraz przejdę między rzędami i pokropię zawartość – informuje ksiądz wiernych.

Tym razem to nie wielkanocne święcenie pokarmów, tylko czteronożnych przyjaciół. Katolicki ksiądz przeciska się pomiędzy ławkami, zagląda do każdego pudełka, głaska króliki, chomiki, psy i koty.

– Hau, hau, miau, miau – rozlega się dookoła. Nagle z boku słychać rżenie. Dwóch wiernych przyszło z końmi!

Poprzez przeróżne akcje, również takie jak powyżej, duchowni w Kassel starają się zachęcić swe owieczki do niedzielnego chodzenia do kościoła. Msze odbywają się wtedy najczęściej na wolnym powietrzu na trawniku, a nie wewnątrz świątyni. Trzeba przyznać, że sposób się sprawdza. Na msze „z atrakcjami” przychodzi znacznie więcej osób niż zwykle.

By miło spędzić resztę niedzieli udajemy się na kilkunastokilometrowy spacer lasem po obrzeżach Kassel do wspomnianej już statuy Herkulesa.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)