Quito – stolica Ekwadoru

Spodobało nam się mieszkanie u rodzin. Na stronie internetowej www.homestayfinder.com znaleźliśmy kolejną, która przyjęła nas pod swój dach w Quito.

Stolica Ekwadoru położona jest na wysokości 2850 m npm i otoczona licznymi wulkanami. Najwyższy z nich – pokryty śniegiem Cotopaxi – króluje w okolicach miasta. Quito to bardzo piękne i rozwinięte miasto. Głównymi arteriami kursują pośpieszne autobusy i niezliczona ilość tanich żółtych taksówek, które – w przeciwieństwie do Kolumbii – uchodzą za najbezpieczniejszy środek transportu. Można je bez problemu „łapać” na ulicy bez wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. I co ważne: taksówkarze nie zdzierają z gringo podwójnej stawki.

W nowoczesnej części miasta zwanej La Mariscal z szerokimi ulicami i alejami mieszczą się butiki odzieżowe i biurowce. W wąskich uliczkach wokół placu zwanego przez tubylców Foch (oficjalnie Plaza del Quinde) skupione są bary, restauracje i biura podróży zorientowane na turystów.

W kolonialnej części znajduje się mnóstwo pięknych zabytków, a nad licznymi placami królują opływające złotem kościoły. Uliczki są również wąskie i strome. Quito położone jest bowiem na wzgórzach.

4 komentarze

 1. Kasia&Kuba napisał(a):

  Fajne miejsce i ładna okolica na wędrówki oraz inne aktywności 😉 Po zdjęciach widać, że jesteście przygotowani na każdą ewentualność 🙂

  pozdrawiamy.

 2. Endru napisał(a):

  Dopiero teraz udało mi się wejść na Twoją stronę. Nie ma mnie w kraju.
  A tam u Ciebie trzęsienie ziemi było – dobrze, że skończyło tylko się na strachu. Ciekawie się czyta opisy, szczególnie Twoje spostrzeżenia.
  Wszystkie zaległości odrobiłem zdjęcia wspaniałe a ten muł kolumbijski to wygląda jakby miał zaraz paść.
  U mnie też było trzęsienie, ale z moim już byłym wydawnictwem.
  Pozdrawiam

 3. Halina napisał(a):

  Dzięki za moc wrażeń 🙂

 4. Mirosław napisał(a):

  Bajecznie piękne zdjęcia, nigdy nie byłem w Ekwadorze, ale z pewnością warto się tam wybrać.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)