Rajskie plaże

Plaże na Fidżi są bajeczne. Jeśli ktoś już za życia chce być w raju, to polecam te wyspy! Biały piasek, przejrzysta woda, w bliskiej odległości rafa koralowa i egzotyczne ryby. Podczas nurkowania zapierało mi dech w piersiach. Ryby żółte, niebieskie mieniły mi się przed oczami. Rafa koralowa raz biała, raz różowawa, a nieraz z niebieskimi zakończeniami. Poezja dla oczu. Nurkowaliśmy na niebieskiej lagunie w pobliżu wyspy Nanuya, gdzie kręcono znany film „Niebieska laguna” z Brooke Shields. W tych okolicach przy odrobinie szczęścia można się też natknąć na niegroźne olbrzymie manty – diabły morskie.

Czasem morskie głębiny niosą jednak ze sobą niebezpieczeństwo. Na Fidżi występują węże morskie, których ukąszenia są śmiertelne i drapieżne ryby szkaradnicowate oraz rekiny (jednego widzieliśmy, na szczęście z pokładu katamaranu).

Wspinaczka na palmę kokosową

 

2 komentarze

 1. Jarosław napisał(a):

  Ale BOMBA!!!
  Właśnie tam zabiorę moją żonę na 20-tą rocznicę ślubu:)
  P.S. Czy mogłabyś mi przeslać adres mailowy Fabiana bo chciałbym do niego napisać.
  Bawcie się dalej i realizujcie własne marzenia!
  Jarek

 2. Natalia napisał(a):

  Czesc Jarek,
  swietny pomysl!!! Twoja zona ma z Toba dobrze:) Adres Fabiana przesle Ci na maila.
  Pozdr.
  Natalia

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)