Salar de Uyuni

Naszym oczom po raz pierwszy ukazuje się Salar de Uyuni. To największe na świecie jezioro solne o powierzchni 10.500 km² położone na wysokości 3650 m npm. Rejon ten nazywany jest również pustynią solną. Jaskrawa biel szczypie w oczy. Aż po horyzont rozpościera się bialutka sól. Rozmiary jeziora są nie do wyobrażenia. Białe nieskończone morze. Zatrzymujemy się na pierwszy przystanek fotograficzny. Wychodzę z samochodu i pierwsze, co robię, to liżę ziemię. Nie wierzę własnym oczom i własnemu językowi. Tyle soli wokół mnie! To niesamowity widok! Jedziemy terenówką przez środek jeziora do nieużywanego już hotelu solnego, który w tej chwili jest malutkim muzeum…

Filmy:

Laguna Canapa z flamingami

Laguna Colorada

Viscacha, czyli królik andyjski

Jeden komentarz

  1. Ewa napisał(a):

    Piękne zdjęcia i cudna radość życia (też poskakałabym). Tak trzymać

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)