Salzburg – miasto Mozarta

061 - 140617 - SalzburgZ Monachium jedziemy prosto do Austrii. Naszym kolejnym celem jest miasto Salzburg, skąd pochodzi Mozart. Spacerujemy wąskimi uliczkami, gdy nagle natykamy się na tłum gapiów skupionych wokół żółtej fasady. To właśnie tutaj urodził się ten słynny kompozytor. Przepychamy się z innymi turystami i „walczymy” o kawałek przestrzeni, by na tle domu wykonać pamiątkową fotkę. Atmosfera Salzburga jest niesamowita i urzekająca. Podczas zwiedzania naszą uwagę zwracają liczne knajpki i restauracje kuszące gości tradycyjnymi daniami. Robimy postój i testujemy jause, czyli przepyszne wędliny i sery podane na desce. Nie możemy sobie też odmówić kufla zimnego austriackiego piwa.

Pokrzepieni wspinamy się do fortecy Hohensalzburg pochodzącej z 11. wieku. To jedna z największych średniowiecznych twierdz w Europie i zarazem znak rozpoznawczy miasta. Z góry roztacza się wspaniała panorama na starówkę zaliczoną do Światowego Dziedzictwa UNESCO przeciętą rzeką Salzach.

Salzburg ma ponadto znacznie więcej do zaoferowania: liczne muzea, zabytkowe kościoły i kamienice, urokliwe pałace z ogrodami i mnóstwo miejsc, gdzie odbywają się koncerty z utworami Mozarta. Ostatniego punktu programu niestety nie udało nam się zrealizować z braku czasu. Dwa dni to stanowczo za mało, by zakosztować atrakcji tego szczególnego miasteczka. A może w związku z tym w przyszłości jeszcze tu powrócimy?

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)